Bilişim Teknolojileri Yıl Sonu Sergimiz

3037

Anaokulu’dan Lise’ye kadar öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri derslerinde ve Sosyal Etkinlik çalışmalarında hazırladıkları çalışmalardan örneklerin bulunduğu Yıl Sonu Sergimizi, 29 Haziran’a  kadar Bilişim Teknolojileri Bölüm katında ziyarete açık.

Bu sergide öğrencilerimizin derslerde elde ettikleri kazanımları gösteren posterler ile birlikte Terakki Vakfı Gençlik Tiyatroları Festivali için öğrencilerimizin hazırladığı afiş tasarımlarından seçilenler sergileniyor. Ayrıca bu yıl Plastik Sanatlar Bölümü ile ortak bir çalışmanın ürünü olan elektronik atıklardan hazırlanan iki ve üç boyutlu sanatsal objeler de sergimizde yer alıyor.
[nggallery id=6]
Teknolojinin Doğayla ve Sanatla Barışı

Bu yıl, Bilişim Teknoljileri Bölümümüz Plastik Sanatlar Bölümü ile işbirliği yaparak elektronik atıkları tüm okullarımızdan katılan öğrencilerimizin yaratıcılığıyla  iki veya üç boyutlu sanat eserlerine dönüştürdüler. Öğrencilerimizin eserleri “Yıl Sonu Sergisi”nde İlköğretim I. Kademe Yönetim katı ile Bilişim Teknolojileri Bölüm katında sergileniyor. Kullanılmayacak durumdakiler ise hammadde olarak kullanılmak üzere “geri dönüşüm” firmasında teslim edildi.

Elektronik atıklar, yer kaplamaları ve zehirli maddeler içermeleri sebebiyle gittikçe büyüyen bir sorun. Günümüzde bazı ülkelerde bu atıklar geri dönüşüm için toplanmakta ve hammadde olarak kullanılmaktalar.

Bilişim Teknolojileri Bölümümüz de öğrencilerimizin bu soruna karşı dikkatlerini çekmek ve çevrenin önemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla iki yıl önce “Elektronik Atıkların Geri Dönüşümü” projesini başlattı.  Bu projede Exitcom firmasından destek aldılar. Exitcom’dan bir yetkili öğrencilerimize seminer verdi. Okul genelinde bilgilendirici afişler asıldı. Velilerimize projemizi tanıtan bilgilendirme mektubu gönderildi. Öğrencilerimiz evlerinde iş görmeyen elektronik atıkları okulumuza getirerek geri dönüşüm kutularında biriktirdiler. Toplanan atıklar kullanılarak “Geçmişten Günümüze Teknolojik Aletler” ve “Bilgisayar Donanımı” sergileri hazırlandı.
[nggallery id=7]