Lise Öğrencilerimiz Bilgi Üniversitesi Kurumsal İlişkiler Genel Müdürü Murat Saydam'la Buluştu

2222

11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimizin öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak gerçekleştirdiği 20. Kariyer Günleri kapsamında 21 Ekim Çarşamba günü Bilgi Üniversitesi Kurumsal İlişkiler Genel Müdürü Murat Saydam ile bir araya geldi. Üniversitede “Uluslararası İlişkiler” okumak isteyen öğrencilerimiz, bu bölüm hakkında bilgi edindiler.

Saydam; uluslararası ilişkilerin doğuşunu, uluslararası ilişkileri belirleyen faktörlerin neler olduğunu, dünya üzerinde yaşanan uluslararası olaylarda kültürün, sporun, ekonominin ve medyanın nasıl etkide bulunduğunu örnekler üzerinden öğrencilerimizle paylaştı. Lisans öğrencisiyken öğrencilerin yapması gereken etkinlik, staj ve çalışmaların neler olabileceğini, mezun olduktan sonra da, iş ve yüksek lisans tercihlerinin neler olabileceğini anlattı. Sabırlı, kanaatkar ve çalışkan olmaları durumunda önlerinin her zaman açık olduğunu vurguladı.

“Başarı Öyküleri”, “Rektörler, Üniversite Adayları ile Buluşuyor”, “Dekanlarla Buluşma: Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Terakki’de: Tadımlık Dersler”, “Üniversite Gezileri”, “Sunny ve BAU Apply Tanıtımı”, “Ders Seçim Konferansı”, “Meslek Gözlem Çalışmaları”, “Tercih Konferansı” ise bu sene gerçekleşecek diğer Kariyer Günleri etkinlikleri.