İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerimiz Avrupa Diller Günü’nü Kutladı

1780

İlkokul ve Ortaokul İngilizce Bölümümüzün Tepeören Yerleşkemizde her sınıf seviyesinde farklı aktiviteler düzenlediği 26 Eylül Avrupa Diller Günü’nde öğrencilerimiz farklı dil ve kültürler hakkında bilgi sahibi oldular ve farklı dillerde şarkılar söylemenin keyfini yaşadılar.

 1 ve 2. sınıf öğrencilerimiz, Rehberlik Birimi Odası’nda bir araya gelerek “Teddy Bear”    şarkısını söylediler, ardından evden getirdikleri ayıcıklarla ilgili arkadaşlarına sunum  yaptılar. Farklı ülkelerin bayrakları, yemekleri hakkında bilgilendiler ve “Merhaba!”nın  farklı dillerde söylenişini öğrendiler.

3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz, farklı kültürler ile ilgili sunum izleyip Avrupa Diller Günü ile ilgili quiz etkinliğini tamamladılar.

5. sınıf öğrencilerimiz, “arkadaşlık, saygı ve özgürlük” kelimelerini farklı dillerde kullanarak posterler oluşturdular. Keyifle tamamladıkları çalışmaları arkadaşlarıyla paylaştılar.

6. sınıf öğrencilerimiz, Avrupa Diller Günü’nü ortaokul binamızda yapılan bir hazine avıyla kutladılar. Binanın çeşitli yerlerine saklanan ipuçlarını heyecanla arayan öğrencilerimizden, bütün ipuçlarını bularak gizli kelimeyi ilk bulan grup, yarışmanın ödülünü almaya hak kazandı.

7. sınıf öğrencilerimiz, 26 Eylül Avrupa Dilleri Günü’nü eğlenceli etkinliklerle kutladılar. Öğrencilerimiz de Avrupa Dilleri ile ilgili farkındalık yaratmak ve çeşitliği anlatmak için sunum ve anketler hazırladılar, eğlenceli videolar paylaştılar. Daha sonra öğrencilerimiz kendi seçtikleri kelimeleri çeşitli Avrupa dillerinde yazarak birer poster hazırladılar.

Tüm okulda Avrupa Diller Günü büyük bir coşkuyla kutlandı ve öğrencilerimiz eğlenerek konu ile ilgili farkındalıklarını artırdı.