İlkokul Öğrencilerimiz Uluslararası Münazara Yarışmasına Katıldı

636

Her iki yerleşkemizden ilkokul 4. sınıf öğrencilerimiz, 17 Mart Cuma günü çevrim içi gerçekleşen uluslararası EAQUALS QLS Münazara Festivali’ne katıldılar. Öğrencilerimiz, bu münazarada “LEVEL B1 Motion: This House believes homework should be banned” konusunu tartışmak üzere Yunanistan’daki okullardan öğrencilerle ikişer takımlar halinde birer münazara yaptılar. Krasopoulou Language School öğrencileriyle karşılaşan Tepeören Yerleşkemizden öğrencilerimiz, 50 üzerinden 41,67 puanla bu münazarayı kazandılar.

Öğrencilerimiz bu etkinliğe hazırlanırken konuyla ilgili geniş bir araştırma yaptı, sorunlara farklı bakış açılarından bakarak veri değerlendirmesi ve analizi yoluyla argümanlar oluşturdular. Etkili dinleme ve konuşma becerilerini kullanarak düşünce ve çözümlerini dijital medya aracılığıyla etkileşim kurarak açık fikirlilikle sergileyen öğrencilerimiz aynı zamanda kendilerine küresel bir pencere açan bu etkinlik ile liderlik, yapıcı geri bildirim alıp verme, eleştirel düşünme; fikirlerini sosyal, profesyonel ve akademik bir ortamda ifade etme becerilerini de geliştirme fırsatı buldular.

Tepeören Yerleşkemizden 4A sınıfı öğrencilerimiz Mete Boncuk ve Güneş Erdem, 4B sınıfı öğrencimiz Zeynep Ece Güçlü ve Nisan Su Hakverdi, 4C sınıfı öğrencilerimiz Eda Ceren Pekdemir ve Ata Ilgar; jürinin değerlendirmesi sonucunda Krasopoulou Language School öğrencileriyle yaptıkları münazarayı 50 üzerinden 41,67 puanla kazandılar.

Levent Yerleşkemizden 4A sınıfı öğrencimiz Alisa Şebi, 4F sınıfı öğrencimiz Ege Genç, 4D sınıfı öğrencimiz Eren Rocco Temiz, 4E sınıfı öğrencilerimiz Asaf Güven Okka ve Mert Kapanlı ve 4H sınıfı öğrencimiz Ilgaz Abak, Haziroglou Language School öğrencileriyle gerçekleşen münazarayı 50 üzerinden 42, 22 puanla tamamladılar.