Dijital Hikaye Yarışmamızın Üçüncüsü Gerçekleşti

2092

Lise İngilizce ve Bilişim Teknolojileri bölümlerimizin düzenlediği “Modern Take on Fairy Tales” konulu İstanbul Liseler arası İngilizce Dijital Hikâye Yarışması’nın ödül töreni 9 Haziran Salı günü online (çevrimiçi) olarak gerçekleşti. İstanbul genelinde dokuz okuldan 36 öğrenci, hazırladıkları dijital hikâyeleriyle yarışmaya katıldı.

Bu sene üçüncüsü yapılan yarışmanın amacı; lise öğrencilerinin İngilizce ve Bilgisayar Bilimi derslerinde edindikleri dil ve dijital becerileri ile yaratıcılıklarını geliştirmek ve geçmiş masalları günümüz dünyasına uyarlayarak yeniden yazmalarıydı. Yarışmanın afişini lise öğrencilerimiz Tuna Bayık (Fen 10) ile Alara Aydın (10 IB D) hazırladı.

Anabilim Fen Teknoloji Ve Anadolu Lisesi’nden İlke Okbay “Meandrella” adlı hikâyesiyle Birinci, Tuğrul Bey Anadolu Lisesi’nden Barış Can Tarkan “Jack and The Beanstalk” adlı hikâyesi İkinci, Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi’nden Zeynep Esra “Snow Whıte And The Seven Mıners” isimli hikâyesiyle Üçüncü oldu. NUN Okulları’ndan Elif Selen Güleç ise “Aladdin And X-73” isimli hikâyesiyle Mansiyon Ödülü aldı.

Jüride; Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Abdullah Düvenci, Fan Ajans İnteraktif’in Kurucusu, Dijital Reklamcı, Çevirmen ve Film Eleştirmeni Funda Sularöz; Şair, Film ve Bilgi Kuramı Öğretmenimiz Gonca Özmen, Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz ve Hikaye – Roman Yazarı Süleyman Sönmez, Lise İngilizce Bölüm Başkanımız Fulya Müldür Aktürk,  Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Eda Karaçelebi yer aldı.

Ödül töreninde katılımcılara, jüri üyelerimizden Süleyman Sönmez “Dijital Hikayenin Mutfağı”, Funda Sularöz ise “Hayatımızda Hikaye Anlatıcılığı ve Yaratıcılık” konulu birer sunum da gerçekleştirdiler.

Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve danışman öğretmenlere katkıları nedeniyle sertifikaları okul adreslerine gönderildi.