Dijital Hikaye Yarışmamızın İkincisi Gerçekleşti

2518

Lise İngilizce ve Bilişim Teknolojileri bölümlerimizin düzenlediği “Friendship”  konulu Liseler arası İngilizce Dijital Hikâye Yarışması’nın ödül töreni 16 Mayıs Perşembe günü Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de gerçekleşti. İstanbul genelinde yedi okuldan 22 öğrenci, hazırladıkları dijital hikâyeleriyle yarışmaya katıldı.

Bu sene ikincisi yapılan yarışmanın amacı;  lise öğrencilerinin İngilizce ve Bilgisayar Bilimi derslerinde edindikleri dil ve dijital becerileri ile yaratıcılıklarını geliştirmek. Yarışmanın afişini lise öğrencilerimiz Rana Furuncı (10 IB G) ile Nilsu Mengi (11H) hazırladı.

Jüride; Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Abdullah Düvenci, Fan Ajans İnteraktif’in Kurucusu, Dijital Reklamcı, Çevirmen ve Film Eleştirmeni Funda Sularöz; Şair, Film ve Bilgi Kuramı Öğretmenimiz Gonca Özmen, Eğitim Teknolojileri Uzmanımız ve Hikaye Yazarı Süleyman Sönmez, Lise İngilizce Bölüm Başkanımız Fulya Müldür Aktürk,  Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Ayşegül Ayhan ile birlikte Lise IB ve Film Dersi öğrencisi Nur Güzeldere yer aldı.

Ödül töreninde jüri üyelerimizden Süleyman Sönmez katılımcılara “Dijital Hikâye Anlatıcılığı” konulu bir sunum da gerçekleştirdi.

Özel Alev Lisesi’nden Tolga Tabanlı “A Drop of Friendship from an Ocean” adlı hikâyesiyle Birinci, Özel Alev Lisesi’nden Emre Pektaş “Friendship and It’s Values” adlı hikâyesi İkinci, FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi’nden Yasmin Welsh “A True Friend” isimli hikâyesiyle Üçüncü oldu. Özel Acarkent Doğa Anadolu Lisesi’nden Zeynep Haney ise “The Importance of Friendship” isimli hikâyesiyle Mansiyon Ödülü aldı.

Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve danışman öğretmenlere katkıları nedeniyle sertifikaları verildi.