Çocuklarımız Büyürken: Gelişim Dönemi Özellikleri ve Okul Yaşantıları

667

İlkokul 2. sınıf velilerimiz, 12 – 13 Ekim tarihlerinde “Çocuklarımız Büyürken: Gelişim Dönemi Özellikleri ve Okul Yaşantıları” konulu webinarda psikolojik danışmanlarımızla buluştular.

Tepeören Yerleşkemizden Psikolojik Danışmanımız Didem Yıldırım ve Levent Yerleşkemizden Psikolojik Danışmanı Hilal Orhan Geyik ihtiyaç duyulan ve desteklenmesi gereken becerileri ele aldıkları bu buluşmada, önce yaş grubunun gelişim özelliklerinden bahsettiler. İlkokul çağında özerklik ve girişimciliğin artmasıyla birlikte “öz düzenleme” sayesinde çocukların bağımsız hareket edebildiklerini, düşünebildiklerini ve iyi bir oyun arkadaşı olabildiklerini belirttiler.

Çocukların olaylar karşısında duygularının hızlı değişebileceğini, bir an çok olgunken bir anda ağlayabileceklerini aktardılar. Duygularını düzenleme ile ilgili rehberlik edilmesinin önemi vurgulayan psikolojik danışmanlarımız, öğrencilerinin evde alabilecekleri sorumluluklar, ödevle ilgili ailelerin nasıl yol alabileceklerine dair paylaşımlarda bulundular.