Öğrencilerimiz İlk Yıllar Programı (PYP) Sergisine Hazırlanıyor

912

Levent Yerleşkemizde PYP Koordinatörümüz Hülya Salt, 13 Ekim Perşembe günü ilkokul 4. sınıf öğrencilerimize “PYP Sergisi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Terakki Vakfı Kültür Merkezi K2’de gerçekleşen sunumda Salt, İlk Yıllar Programı (Primary Years Programme – PYP) sergisini anlattı. PYP sergisinin ne olduğundan hedeflerine, sergi takviminden ve serginin hayata geçirilmesi için neler gerektiğine dair çeşitli başlıklarda bilgiler verdi. Salt’ın çocuk aktivistlerden de söz ettiği sunumda öğrencilerimiz fikirlerini paylaştı, merak ettikleri sorulara cevaplar aldı.

Haziran ayında gerçekleşmesi planlanan bu sergide öğrencilerimiz, anaokulundan itibaren öğrendikleri bilgileri, kavramları, öğrenme yaklaşımlarını kullanarak bir küresel soruna odaklanacak ve sentezlediği tüm PYP öğelerini kullanarak eyleme geçecek. Uluslararası düşünme bilincine sahip, öğrenen profili özelliklerini içselleştirmiş, kendisini birden fazla dilde ifade edebilen ve kültürlerarası farkındalığa sahip öğrencilerimiz entelektüel, bireysel, duygusal, sanatsal ve sosyal gelişimlerini sergi ünitesi aracılığıyla paylaşacak.

İlk Yıllar Programı (PYP) hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.