Bahçemi Vermem!

1854

Haklar Sahnesi Kulübümüz, Türkçe ve Sosyal Bilgiler Bölümümüz ile beraber “Parkımı Vermem” etkinliğini tüm 5. sınıflarımız ile paylaştı.

Paylaşım saatinde sınıf öğretmenlerimiz, 4 Nisan Perşembe günü okul bahçesine bir bina yapılmasının planlandığını, öğle teneffüsünde binanın yapılımı için gerekli ölçüm çalışmalarının yapılacağını ve bu nedenle öğrencilerimize öğle teneffüsünde bahçeye çıkılamayacağını açıkladılar.

Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslerinde yapılan etkinlikler doğrultusunda öğrendikleri hak arama yollarını kullanarak haklarını savunan öğrencilerimiz, Sosyal Bilgiler dersinde hazırladıkları döviz ve pankartlarla bahçede protesto yapma haklarını kullandılar.

Ardından Türkçe dersinde öğrendikleri yöntemlerle her sınıf bu konu ile ilgili bir dilekçe yazıp ilgili müdür yardımcısına teslim etti. Teslim edilen dilekçelerle, aslında doğru hak arama yönteminin protestodan önce yetkili kuruma dilekçe yazarak konu hakkındaki şikâyetin bildirilmesi olduğunu kavradılar. Böylece öğle teneffüsünde bahçe kapıları hiç kapanmadı ve öğrencilerimiz de doğru hak arama yöntemi ile dinlenme ve eğlenme haklarına kavuştular.