Sınava Doğru Paneli 2013

2601

Her yıl Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisimizin 8. sınıf öğrencilerimize yönelik düzenlediği Sınava Doğru Paneli, 4 Nisan Perşembe günü gerçekleşti.

Eğitim ve Kariyer Danışmanımız Oktay Aydın, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisi Koordinatörümüz Alpaslan Dartan, Psikolojik Danışmanımız Mehmet Artıran ve Fen lisemizin 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizden Elif Naz Deniz ve Büşra Candan’ın katılımıyla gerçekleştirilen panelde öğrencilerimize, sınavın yaklaştığı bu dönemde sınava ilişkin öneriler vermenin ötesinde yaşam deneyimleri üzerinden paylaşımlar yapıldı.

Tüm katımcılarımız paylaşımlarında, hem bu süreçten geçerken neler yaşadıklarını, neler hissettiklerini, hayallerini nasıl gerçeğe dönüştürdüklerini anlattılar hem de motivasyonun önemini vurgulayarak yaptıkları hatalardan nasıl sonuçlar çıkardıkları ile ilgili mesajlar verdiler.

Sınavın hayatlarındaki en önemli adım olmadığını ama yine de bunun onları başarıya ve hedeflerine taşıyacak önemli bir basamak olduğunu vurgulayarak, öğrendikleri her şeyin yaşamlarında bir noktaya temas edeceğini belirttiler.