6. Sınıf Öğrencilerimiz Phaeno Bilim Müzesi ve Legoland için Almanya'daydı

2987

Her iki yerleşkemizden ortaokul 6. sınıf öğrencilerimiz, 04 – 08 Mayıs tarihleri arasında Almanya’daki Phaeno Bilim Müzesi, Deutsches Museum, Legoland, Erlebnis Zoo, Neuschwanstein Şatosu ve BMW müzesini gezdi.

Almanya’nın Wolfsburg şehrinde her yıl yüz binlerce her yaştan ziyaretçinin ilgisini çeken Phaeno Bilim Müzesi’nde öğrencilerimiz formüller, denklemler, sayılar ve sembolleri kullanarak öğrenmek yerine, kişisel deneyimleriyle matematik öğrendi. Matematiksel deneyleri ışık ve gölgelerle, cisimlere ait arakesitleri lazer ışıkla, alan hesabını farklı boyutlarda çokgenlerle, 3 boyutlu bulmacalar ile farklı ve eğlenceli keşifler yaşadılar.

20160505_170246

Stuttgart ile Münih arasında bulunan ve Almanya’nın en eğlenceli tematik parklarından biri olan LEGOLAND‘de Roller Coster hız treni, Su Atraksiyonları, Lego Fabrikası ve Avrupa’nın en önemli şehir ve anıtlarının 1/20 oranında küçültülmüş 25 milyon lego parçasından oluşturulmuş minyatürlerini dolaştılar.

20160505_180020

Münih’te bulunan her sene 1,5 milyon ziyaretçisi olan Deutsches Museum‘u gezdiler. Müzede özellikle son yıllarda olan teknolojik gelişmeler kısmına ilgi gösteren öğrencilerimiz Faraday’ın ünlü kafes deneyini izleme şansı buldular.

Hannover ve Münih şehir turlarında Olimpiyat Parkı, Marien Platz, Belediye Sarayı ve Odeon Platz‘ı gezen öğrencilerimiz, Erlebnis Hayvanat bahçesi, Füssen şehrindeki Neuschwanstein Şatosu, son olarak 1916 yılında kurulan otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi BMW’nin  müzesini ve son modellerinin bulunduğu BMW Welt’ i de ziyaret ettiler.

20160507_144526