4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Terakkililer

743

Her iki yerleşkemizde anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde sosyal duyarlılıklarının artması, insan-hayvan ilişkileri ve hayvan hakları hakkında farkındalık kazanmaları amacıyla düzenlenen etkinliklere katıldı.


6 yaş öğrencilerimiz, farklı kostümler giyerek geldikleri “Hayvanlar Yarışıyor” etkinliğinde Müzik öğretmenlerinin öğrettiği şarkıları söyleyip dans ettiler. Yaratıcı drama öğretmenlerinin anlattığı hikâyelere rol canlandırmalarıyla eşlik ettiler. İnsanların doğayı hayvanlarla birlikte paylaştığı hayvanları sevip onları korumanın önemli olduğunu dile getirdiler.

İlkokul 3. sınıf öğrencilerimiz ise “Teşekkürler Kırçıl” kitabının yazarı ve yaratıcı drama öğretmenimiz Hafize Çınar Güner’le söyleşti. Öğrencilerimiz, 3. sınıfların okuma listesindeki bu kitabı söyleşi öncesinde sınıf öğretmenleri rehberliğinde okudu. Sonrasında söyleşide yazar, kendi yazarlık hedeflerinden, rol modellerinden söz etti. Ardından kitabın yazım sürecini, iletisini, karakter tasarımını anlattı ve söyleşinin sonunda öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

Ayrıca Tepeören Yerleşkemizde 6 yaş öğrencilerimiz, hayvanlarla ilgili afişler hazırlayarak yürüyüş de yaptılar. İlkokul 1 ve 2. sınıf öğrencilerimiz de “Köpeklerin Beden Dili” söyleşisinde Pozitif Köpek Eğitmeni Tülay Çığıraç’la buluştu. Öğrencilerimiz bu söyleşide köpeklerin beden dilini okumayı öğrendi ve hayvanları korumak için önce onları anlamak gerektiğini fark etti.