3. Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde “Gönüllü Öğretmenlik ile Hayata Renk Ver” Atölyemiz

2186

Bilişim teknolojileri öğretmenimiz Hatice Yeşim Özen, 5 Mart Cumartesi günü 3. Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde (ETZ), Türkiye’den ve dünyadan eğitimcilerle “Gönüllü Öğretmenlik ile Hayata Renk Ver” adlı bir atölye çalışması yaptı.

Zirvede; bağlantıcılık kuramının öncülerinden Stephen Downes, Apple Seçkin eğitmeni Oscar Stringer, CNN Türk yapımcı ve gazetecisi Cem Seymen, Milliyet gazetesi yazarı Abbas Güçlü, yazar Tuna Kiremitçi, sınıfını baştan yaratarak öğretmenlere ilham olan Ahmet Naç, Avrupa Birliği Kodlama haftasının Birleşik Krallık temsilci Yasemin Allsop, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Teknolojileri Koordinatörü Hamit İvgin ve ODTÜ BÖTE Bölüm Başkanı Prof. Dr. Soner Yıldırım 21. yüzyıl eğitim ortamında teknolojinin farklı yönlerini ele aldı.

Özen;  hastanede sürekli tedavi gören çocuklar için psiko-sosyal destek sağlamaya yönelik Hayata Renk Ver Derneği’nin gerçekleştirdiği projeleri, gönüllü öğretmenliği, hastane koşulları el verdikçe uygulanabilen eğitim teknolojilerini anlattı. Ayrıca Terakki’nin Hayata Renk Ver Derneği iş birliği ile gerçekleştirdiği projeleri de paylaşarak sunumunu tamamladı.