Türkan Saylan: “Güçlü Kalbin Başarısı”

1436

Her iki yerleşkemizden ilkokul 4. sınıf öğrencilerimiz, 28 Nisan Çarşamba günü “Türkan Saylan” kitabının yazarı, aynı zamanda sınıf öğretmenimiz olan Nesrin Erdoğan’la söyleşti.

Erdoğan, ÇYDD ve Cüzzamla Savaş Derneği kurucusu Türkan Saylan’ın yaşamından yola çıkarak hedefleri gerçekleştirmenin ilk adımının “inanmak” olduğu öğrencilerimizle paylaştı.

Türkan Saylan’ın gücünü ve ülkemize bıraktığı izleri anlatırken güçlü olmak için; güçlü kaslara ya da özel güçlere değil, sadece güçlü bir kalbe ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Fikirlerin ne denli önemli olduğu, onlara sahip çıkmanın ve uygun şekilde dile getirmenin yeni ufuklar açmadaki rolü üzerinde durdu.

Öğrencilerimiz yapılan söyleşi sonrasında, sınıf öğretmenleriyle Türkan Saylan’ın yaptığı eylemlerden ilham alarak sergi sürecindeki eylemlerine yön verebileceklerini paylaştılar.

Öğrencilerimizin edindikleri bilgileri nasıl kullanabileceklerini düşünüyor olmaları ve sordukları sorularla, sorgulayarak öğrendiklerini ve açık görüşlü olduklarını bir kez daha gösterdiler.