Terakkili Yazarlar Posta Gazetesi'ndeydi

2349

Levent Yerleşkemizden ortaokul Genç Kalemler e-Dergi ve Yarışan Genç Yetenekler kulüplerimizden öğrencilerimiz ile İstanbul’da düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarına katılan öğrencilerimiz, 6 Ocak Çarşamba günü Posta gazetesini ziyaret etti. Yazmayı seven, blog dergi hazırlayan öğrencilerimiz, gazeteci yazarlardan haberin nasıl yapıldığını dinledi.

Gazetenin Haber Müdürü Elif Yılmaz, öğrencilerimize gazetelerin tüm bölümlerini gezdirdi, bölümlerin işleyişini anlattı. Daha sonra gazetenin Yazı İşleri Müdürü Mehmet Coşkundeniz, öğrencilerimizle yaklaşık bir saat toplantı yaparak bir gazetenin hazırlanışından satışına kadar her aşaması hakkında bilgi verdi. Toplantı sonunda öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

POSTA GAZETESİ - 1

Gezi sonunda öğrencilerimiz kendi görüşlerini ifade eden yazılar yazıp yorumlarını bizimle paylaştı. 8G sınıfından öğrencimiz Mine Sarıgöl “Açıkçası başta sıkıcı bir gezi olacağını düşünmüştüm. Fakat hayatım boyunca unutamayacağım deneyimler kazandım. Bir gazeteyi çıkarmanın ne kadar zahmetli olduğunu gördüm. Bir gazetenin oluşturulmasıyla ilgili kafamdaki tüm sorular çözümlendi. Ayrıca gazeteci olmanın zorluklarını da öğrendim. Ama ne olursa olsun gazetecilik önemli ve çok keyifli bir iş. Kısacası çok keyifli bir geziydi. Bu geziyi asla unutmayacağım.” diyerek duygularını dile getirdi.