Terakkili Öğrencilerin Yeni Öğretim Yılındaki Açılış Konuşması

2611

Levent Yerleşkemizden ortaokul öğrencimiz Ilgar Çapkın (5H), ilkokul yıllarına ait deneyimlerini, ortaokula geçiş süreciyle ilgili duygu ve düşüncelerini anlattı.

“Sevgili Terakkililer;

Öncelikle, bir Terakkili olarak sizlerle bir arada olmaktan ve burada konuşuyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Terakkili olduğum için de gururluyum. Şu anda hepiniz gibi ben de okulun açılışının ilk gün heyecanını yaşıyorum.

Okula başladığım gün, beni nelerin beklediğini bilmiyordum; arkadaşlarım nasıl olacaktı, öğretmenim kimdi, nasıl biriydi? Çok merak ediyordum. Aynı zamanda çok da heyecanlıydım. Bugün olduğu gibi. Burada günlerim nasıl geçecekti? Ve her geçen gün, merak ettiklerimin cevapları gelmeye başladı. Yaşadık ve hep beraber öğrendik, güldük, üzüldük, oynadık, yorulduk, eğlendik, çalıştık… Ben ilkokulu bitirdim, şimdi aynı heyecan ve merakla ortaokula başlıyorum. İlkokulu bitirip ortaokula başlamak, büyümek çok güzel bir duygu. Bu okula başladığımdan beri daha duyarlı, daha sorgulayıcı ve empati kurabilen bir insan oldum. İlkokulda hem akademik açıdan hem de duygusal ve davranışsal açıdan geliştim. Ortaokulda da gelişmeye devam edeceğime inanıyorum.

1.sınıfa başlayan arkadaşlarım, biliyorum hepiniz çok heyecanlısınız, hatta bazılarınız da endişeli ama çok iyi bir okuldasınız ve öğrenirken aynı zamanda da çok eğleneceksiniz. Arkadaşlar; Ailemize, Terakki’ye hoş geldiniz! Ayrıca, eğer öğretmeninizi iyi dinlerseniz ve derslerinize çalışırsanız daha başarılı olursunuz ve başarılı olduğunuzda da daha mutlu olursunuz.

Tüm arkadaşlarıma ve öğretmenlerime mutlu ve başarılı eğitim yılı dilerim.”

Ilgar Çapkın (5H)

Levent Yerleşkemizden ilkokul öğrencimiz Efe Deniz Genç (1A) ise 1. sınıf olmanın heyecanını ve mutluluğunu paylaştı.

“Merhaba,

Benim adım Efe, ikinci adım Deniz, soyadım Genç. 1. sınıfa başlamadan önce Terakki’de anaokulunda “Ayçiçeği” sınıfındaydım. Ondan önce de yuvadaydım. Artık kendimi çok büyümüş hissediyorum. Bu çok güzel bir his. 1. sınıfa geçtiğim için çok mutluyum, aynı zamanda da aşırı heyecanlıyım.

1. sınıfta bilimsel bilgileri öğrenmek, araştırmalar yapmak, örneğin kara deliklerin nasıl meydana geldiğini öğrenmek, arkadaşlarımla çok güzel oyunlar oynamak istiyorum. Spor yapmak, piyano çalmaya devam etmek, izci olup kamp yapmak, küçük AKUT görevlisi olup insanların hayatını kurtarmak istiyorum. Arkadaşlarımızla yaşadığımız sorunları takım çalışmasıyla çözebilmeyi istiyorum. Arkadaşlar, Hepinize başarılı, eğlenceli bir yıl dilerim.

Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim.”

Efe Deniz Genç (1A)