Terakkili Gençler Eskişehir’deydi

2707

Levent Yerleşkemizden lise 10 IB ve 11 IB sınıfı öğrencilerimiz, 12 Mayıs Cuma günü CAS (Creativity, Activity, Service) Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde Eskişehir’de Cengiz Dağcı İlkokulu ve Eskişehir Çifteler Ortaköy Ortaokulu öğrencileriyle çeşitli çalışmalar yaptılar.

Aralık ayında projenin ilk ziyaretinde öğrencilerimiz; Eskişehir’deki Cengiz Dağcı İlkokulu’nun ve Eskişehir Çifteler Ortaköy Ortaokulu’nun ihtiyaç listesini belirledi. Daha sonra, bu liste doğrultusunda FMV Ayazağa Işık Lisesi ve FMV Erenköy Işık Lisesi öğrencileriyle Eskişehir’e ikinci ziyaretlerini gerçekleştirdiler. Burada okul zemininde oyun alanı oluşturdular, oradaki öğrencilere kitap, kütüphane, spor ayakkabı, eşofman, duvar boyası, oyun parkı ve kırtasiye malzemesi bağışında bulundular.

13 Mayıs Cumartesi günü ise Bursa’ya geçip Cumalıkızık ve İznik’e giderek oranın tarihi hakkında bilgi edindiler, yürüyüş yaptılar ve tarih bağlantılı CAS çalışmaları için fotoğraf çektiler.

CAS (Creativity, Activity, Service); International Baccalaureate Diploma Programı (IB DP) kapsamında yerel ve küresel toplumda yaratıcı, faal ve toplumsal hizmete dönük etkinlikleri kapsayan, iki yıl boyunca süren ve devamlılık gerekTiren bir çalışmadır. CAS çalışmaları, öğrencilerin sınıfta yaşadıklarının ötesinde gerçek hayat tecrübeleri kazanmasına fırsat tanır.