Robotik Takımımız Team Terakki FLL Turnuvasında Türkiye 3.sü

805

Levent Yerleşkemizden lise Robotik Kulübü takımımız Team Terakki, Bilim Kahramanları Derneğinin 19.’sunu düzenlediği FIRST LEGO League Challenge (FLL) Turnuvasında Türkiye 3.sü oldu. 468 takımın katıldığı yerel turnuvalarda dereceye giren takımların katıldığı ulusal turnuva 10 Haziran Cumartesi günü Fuar İzmir’de gerçekleşti.

Takımımız, yerel turnuvadan sonraki süreçte projeleri üzerinde çalışmaya devam etti. Arçelik AR-GE Merkezini ziyaret ederek çamaşır makinesi projelerini sundu, firmanın desteğiyle yeni bir prototip geliştirdi. Aynı zamanda robot ve mekanik kol tasarımlarını da ilerleterek, 280 olan robot puanlarını 370’e çıkarmayı başardı.

Öğrencilerimiz, ulusal turnuva gününde jüri sunumları ve robot maçları yaptı, jürilerin sorularını cevapladı, ziyaretçilere projelerini anlattı. Turnuva sonunda ise robot performans, robot tasarım, yenilikçi proje ve etkili takım çalışması alanlarında gösterdikleri başarıyla Türkiye üçüncülüğü elde etti.

FLL yerel turnuvada ise öğrencilerimiz “Yenilikçi Proje Birincilik Ödülü” almıştı. Bu haberle ilgili ayrıntıları ise buradan okuyabilirsiniz.