Psikolojik Danışmanlarımızdan “Okula Uyum” Semineri

662

Her iki yerleşkemizde de 9 Eylül Cumartesi günü, ilkokul 1. sınıf velilerimize yönelik olarak birinci sınıfa başlayan çocuğun gelişimi, ihtiyaçları, gelişimini destekleyecek yaklaşımlar, ev ve okul yaşamına yansıyan önemli konu başlıklarını içeren “Okula Uyum” semineri düzenlendi.

Seminerimiz, Levent Yerleşkemizde Danışman Psikolog Merve Aysun Ceylan’la, Tepeören Yerleşkemizde Danışman Psikolog Tuğçe Erguvan Eryılmaz’la gerçekleşti. Psikolojik danışmanlarımız, oyun çağı çocuğundan okul çağı çocuğuna çocukları beklemekte olan değişimler, ailelerin bu değişimleri yapıcı karşılayabilmeleri için öneriler, ilkokul yaşantısına adapte olmaya çalışırken karşılaşılacak olası zorlanmalar, akademik kimliği oluştururken birinci sınıf itibariyla geliştirici ve destekleyici olan ebeveyn tutumları hakkında paylaşımlarda bulundular.

Seminerde ayrıca psikolojik danışma ve rehberlik servisimizin ilke, işleyiş ve yaklaşımları üzerinde duruldu. Öğrencilerimiz için kendilerini tanıma, güçlü ve desteklenmesi gereken yönlerini açığa çıkarma, öğrenme merakı yüksek, sosyal ilişkilere motive ve mutlu bir özne olmaları konusundaki rehberlik yaklaşımları paylaşıldı.