Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerimiz “Düzenli Beslenme ve Egzersiz” Seminerine Katıldı

511

Levent Yerleşkemizde 7 Eylül Perşembe günü, her iki yerleşkemizin beden eğitimi ve spor öğretmenlerine yönelik olarak, Kaliteli Yaşam Akademisi’nin kurucusu Doç. Dr. Haluk Saçaklı “Düzenli Beslenme ve Egzersiz” konulu bir eğitim semineri verdi.

Lise spor salonu seminer odasında düzenlenen seminerde beslenme, egzersiz, uyku, doğru nefes alma teknikleri, stres yönetimi konu başlıkları ele alındı.

Seminere katılan öğretmenlerimizin soruları doğrultusunda, Doç. Dr. Haluk Saçaklı, öğrencilerin eğitim ve öğretim yaşamlarında başarılı olmaları için en önemli öğünün iyi yapılan sabah kahvaltısı olduğu vurgusunda bulundu ve öğretmenlerimizle birlikte öğrencilere yönelik menü örnekleri hazırladı. Saçaklı, öğrencilerimizin anaokulundan lise sınıflarına kadar devam eden gelişimlerini daha sağlıklı yönlendirebilmek amacıyla beslenmenin yanında egzersiz eğitiminin de öneminden bahsetti.

Birçok önemli başlığın yer aldığı seminerde, sabahları güne enerjik başlamak için gerekli olan, aynı zamanda gün sonunda da yapılması gereken nefes egzersizi örneklerine, egzersiz öncesi ve sonrası vücutta boşalan glikojen depolarının dolması için alınması gereken gıdalardan örneklere yer verildi.