Ortaokul Öğrencilerimiz “Yelken ve Rüzgar Sörfüyle Tanışma Eğitimi”ndeydi

146

Her iki yerleşkemizden ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf düzeyinde 26 öğrencimiz, 10-13 Haziran tarihleri arasında Marmaris Karacasöğüt’te Global Sailing Academy bünyesinde dört günlük “Yelken ve Rüzgar Sörfüyle Tanışma Eğitimi” aldı.

Kamp boyunca öğrencilerimiz güne kahvaltı sonrası teorik derslerle başlayıp, karada pratik çalışma ve denize çıkış antrenmanları ile devam ettiler. Öğle yemeğinden sonra denizde pratik yelken ve rüzgar sörfü eğitimi aldılar. Akşam yemeği öncesi ve sonrası ise çeşitli spor ve oyun aktiviteleri düzenlendi. Öğrencilerimiz, deneyim, yaş, boy ve kilolarına göre RS Zest ve Tera teknelerini kullandılar.

Bu yelken ve rüzgar sörfü kampı sayesinde öğrencilerimiz, spor ile ilgili temel bilgileri teorik ve pratik eğitimle edindiler. Kamp boyunca denizci olmanın ne demek olduğunu ve çevreyi korumanın değerini fark ederek eğitim programlarını başarıyla tamamladılar. Eğitimin sonunda tüm öğrencilerimiz, Gökova Körfezi’ndeki kamptan denizin ve yelken/rüzgar sörfünün hayatlarından hiç eksilmemesini dileyerek ayrıldılar.