Ortaokul Öğrencilerimiz Dolaşım Sistemini Farklı Tekniklerle Öğrendi

2727

Tepeören Yerleşkemizden 6. sınıf öğrencilerimiz, 19 – 30 Kasım tarihleri arasında “Küçük ve Büyük Kan Dolaşımı” konusunu farklı öğrenme teknikleriyle tasarlanmış etkinliklerle öğrendi.

IMG_2585

Öğrencilerimiz, 19 Kasım Perşembe günü konu ile ilgili ön bilgilerini test etmek için QR Kodları kullanarak bir oyun oynadı. Oyunda, çeşitli kavramları açıklamalarıyla eşleştirip anahtar bir kelime bulmaya çalışarak bilgilerindeki eksikleri giderdiler.

IMG_5473

20 Kasım Cuma günü, temalı fen sınıfımızın zemininde bulunan “Küçük-Büyük Dolaşım” baskısı üzerinde her öğrencimiz, seçtikleri organların işlevlerini yaptıkları canlandırmalarla anlattı.

IMG_2588

30 Kasım Pazartesi günü ise öğrencilerimiz, gerçek zamanlı ve etkileşimli geliştirici değerlendirme araçlarından “Plickers” ile neleri öğrenip öğrenmediğini fark ettiler. Her biri için özel hazırlanan Plickers kartlarıyla akıllı tahtadaki soruları bireysel olarak cevapladılar. Öğretmenleri de tabletiyle cevapları taradıktan sonra öğrencilerimizin öğrenmelerini hızlıca değerlendirerek bilgilerini yeniden pekiştirmiş oldu.

IMG_4373