Öğrenci Birliği Yardım Kampanyaları

2245

İlkokul ve Ortaokul Öğrenci Birliği olarak sosyal sorumluluk bilinci ile yardım kampanyalarımıza devam ediyoruz. Bu amaçla Muş İli Bulanık İlçesi 700. Yıl Rüstem Gedik Ortaokulu ve Silivri Sayalar Köyü Sayalar İlkokulunda öğrenim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere “Eğitimleri için bir el de biz uzatalım” sloganıyla 22 – 26 Şubat tarihleri arasında yiyecek satışı kampanyası düzenledik.  

Kampanya kapsamında 4-5 ve 6. sınıf binalarımızın giriş katında yiyecek standı kurduk. Arkadaşlarımız tarafından getirilen yiyecek ve içecekler görevli sınıf temsilcilerimiz tarafından satışa sunuldu. 

Kampanya sonucunda elde edilen gelirle Sayalar İlkokuluna 300 adet okuma kitabı, voleybol-basketbol-futbol topları, 700. Yıl Rüstemgedik Ortaokuluna bilgisayar alındı ve gönderimi yapıldı.

Öğrenci Birliği olarak, okulumuza Batman ili Kozluk İlçesi Ünsaldı Köyü Ünsaldı Ortaokulu,  Gündüzlü Köyü İbni Sina Ortaokulu; Şanlıurfa İli Viranşehir İlçesi Sergen Köyü Sergen İlkokulu ve Ortaokulundan gelen yardım taleplerini de değerlendirmek istedik. Bu doğrultuda, düzenlediğimiz etkinliklerin geliriyle Ünsaldı ve İbni Sina Ortaokulu öğrencilerine test kitapları, kırtasiye malzemeleri; Sergen İlkokulu ve Ortaokuluna 450 adet okuma kitabı, voleybol-basketbol-futbol topları ve kırtasiye malzemeleri (A4 kâğıdı, kurşun kalem, kuru boya kalemleri, abaküs, kalemtıraş, silgi, dünya modeli vb.) aldık ve gönderdik.     

Öğrenci Birliğimiz tarafından düzenlenen kampanya ve etkinliklerimizin amacına ulaşmasında pek çok kişi aktif rol oynadı. Bize destek olan arkadaşlarımıza, okul yönetimimize, öğretmenlerimize, yiyeceklerin gönderimindeki destekleri için velilerimize çok teşekkür ederiz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

İlkokul ve Ortaokul Öğrenci Birliği