Terakki’de Dünya Pi Günü

2965

Her iki yerleşkemizden 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz, 14 Mart Pazartesi günü “Dünya Pi Günü” etkinlikleri kapsamında ünlü matematik sabiti Pi sayısının özelliklerini keşfettikleri ve kullanım alanları ile ilgili deneyler yaptıkları bir gün geçirdi.

Öğrencilerimiz matematik derslerinde, okul koridorlarında hazırlanmış olan stantlara giderek, 6 istasyondan oluşan deney düzeneklerini gruplar halinde inceledi. Yaptıkları deneyler sayesinde pi sayısının gizemini keşfettiler. Dünya Pi Günü hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ayrıca, “Pi Pasta”, “Pi Kelime”, “Pi Ezber” ve “Pi Karikatür” yarışmaları da düzenlendi.

Pi Pasta” yarışmamızda Levent Yerleşkemizden Eylül Tan (6F) ve Baran Atameriç (7D), Tepeören Yerleşkemizden Nil Bayrak (6A); “Pi Kelime” yarışmamızda Levent Yerleşkemizden 6. sınıflarda Defne Kaplan (6I), 7. sınıflarda Ömer Yaşar Boyacı (7B); Tepeören Yerleşkemizden ise Seza Hasibe Bayat (6B) birincilik elde etti.

Levent Yerleşkemizdeki “Pi Ezber” yarışmamızda Eren Yılmaz (6G) ve Tepeören Yerleşkemizdeki “Pi Karikatür” yarışmamızda ise Nehir Kamaşak (6B) birinci oldu.