8. Sınıf Öğrencilerimiz, 6. Sınıf Öğrencilerimize Atatürk’ü Anlatıyor

373

Her iki yerleşkemizde 8. sınıf öğrencilerimiz, 10 Kasım Cuma günü, Mustafa Kemal Atatürk’ü 6. sınıf öğrencilerimize kendi bakış açılarıyla anlatmak için hazırladıkları “8. Sınıflar, 6. Sınıflara Atatürk’ü Anlatıyor” sunumlarını paylaştı.

Bu projenin ilk basamağında öğrencilerimiz, Atatürk’ün hayatını araştırmak üzere seçtikleri konunun sloganını ve bu slogana uygun hazırladıkları “Atatürk’ün Kişilik Özellikleri” temalı afiş çalışmalarını sınıflarında sergiledi.

Öğrencilerimiz, projenin ikinci basamağında ise seçtikleri konularla ilgili çalışma grupları oluşturdu. Tüm çalışma grupları Atatürk’ü anlatan bir sunum hazırladı ve sunumları 6. sınıf öğrencilerimizin derslerine girerek, arkadaşlarıyla paylaştı.

Öğrencilerimiz projelerinde; Atatürk’ün eğitim ve askerlik hayatı, doğa sevgisi, sevdiği şarkılar, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarken yaptığı devrimler, 10 Kasım 1938’in ulusal basında nasıl yer aldığı gibi konulara yer verdi. 8. sınıf öğrencilerimiz araştırdıkları konuları müzikli sunumlar, belgesel odaklı anlatımlar, dramalar, bilgi yarışmaları ve eğitsel oyunlarla zenginleştirdi ve kendi bakış açılarıyla Atatürk’ü anlattı.

Bu proje ile öğrencilerimiz sorumluluk alma, iletişim ve iş birliği becerilerini geliştirme fırsatı yakaladı.