Terakkililer, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’nde

1134

Terakkili öğrenci ve öğretmenler, 10 Kasım Cuma günü, saat dokuzu beş geçe Atamızın huzurunda, saygı duruşundaydı.

Öğrencilerimiz, sınıf arkadaşlarıyla birlikte hazırladıkları sınıf çelenklerini Atatürk büstüne koyarak, okulumuzdaki 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’ne katıldı.

“Biz Buradayız!” temasıyla düzenlenen törende, “Söz ve Müzik” koromuzun sunumları ve gösteri grubunun performansları yer aldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında hafta boyunca öğrencilerimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı, eserleri ve yaşantısı hakkında kitaplar okudu, Anıtkabir Sanal Müzesi’ni ziyaret etti, “Atatürk ve Çocuk” ve “Atatürk ve Ben” adlı sergilerde yer verilmek üzere çalışmalarını hazırladı.

Matematik Bölümümüzün 7-10 Kasım tarihleri arasında düzenlediği etkinliğe katılan ortaokul öğrencilerimiz, 1-9-3-8 rakamlarını birer defa kullanarak, 1-85 aralığındaki sayılara matematiksel işlemleri kullanarak ulaşmaya çalıştı. Teneffüslerde dört gün boyunca gerçekleşen etkinliğin ardından 10 Kasım Cuma günü sınıflarda, “Atatürk ve Matematik” sunumu izlendi ve Atatürk’ün geometri alanında dilimize kazandırdığı terimlerden oluşan mentimeter çalışması yapıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.