20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Terakkililer

1081

Çocuk haklarıyla ilgili farkındalığı artırmak ve hak temelli bir yaşam kültürü oluşturmak amacıyla 2010 senesinden bu yana yürütülen “Çocuk Hakları Programı” kapsamında, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü 21–25 Kasım tarihlerinde okullarımızda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlkokul öğrencilerimiz, Levent Yerleşkemizde drama öğretmenimiz Burçak Karaboğa Güney’in, Tepeören Yerleşkemizde ise drama öğretmenimiz Pelin Öney’in sergilediği “Çocuk Hakları Kukla Gösterisi”ni izledi ve sınıf öğretmenimiz Zekeriya Açan’ın yazıp bestelediği “Terakki Çocuk Hakları Şarkısı”nı hep birlikte söyledi.

Her iki yerleşkemizde ilkokul 1-4. sınıf ile ortaokul 5-7. sınıf öğrencilerimiz TÖGEM (Terakki Öğrenme Geliştirme Merkezi) tarafından planlanan “Çocuk Hakları” konulu sınıf içi etkinlikleri de gerçekleştirdi. İlkokul etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz çocuk haklarıyla ilgili masal dinleme, kaynak inceleme, Web 2.0 araçları ile hazırlanan eğitsel oyun ve yarışmalar ile grup çalışmalarını gerçekleştirdi. Ortaokul etkinlikleri kapsamında ise öğrencilerimiz video yorumlama, sanal sergi inceleme, çocuk haklarının korunmasına yönelik örnek olay inceleme, Web 2.0 araçları ile hazırlanan eğitsel oyun ve sınıf içi paylaşım çalışmalarını tamamladı.