10. Sınıf Öğrencilerimiz, Quizizz’le Bilgi Yarışmasında Bir Araya Geldi

99

Her iki yerleşkemizden 10. sınıf öğrencilerimiz, 20 Mayıs Pazartesi günü Türk Dili ve Edebiyatı dersi çerçevesinde düzenlenen Quizizz’le bilgi yarışmasında bir araya geldi.

Öğrencilerin analitik düşünme, problem çözme ve hızlı karar verme gibi becerilerini geliştirmek, stresli durumlarda soğukkanlı kalabilme ve stresi yönetebilme yeteneklerini güçlendirmek, kendilerine olan güvenlerini artırmak amacıyla düzenlenen bilgi yarışması etkinliğinden önce sınıflarda eleme turları gerçekleştirildi. Bu turlarda, sınıflarında ilk üçe giren öğrenciler finale yükseldi. İlk üçe giren öğrenciler arasında kura çekilerek oluşturulan gruplar, finalde birbirleriyle yarıştı.

25 sorudan oluşan bilgi yarışmasında 17 soru 10. sınıf müfredatından, 8 soru ise genel kültürden oluşturuldu.

Yarışmanın sonunda Levent Yerleşkemizde; Çınar Ağgez (10A), Burak Ulaç Hayta (10B), Gehan Naz Karadağ (Fen10), Lara Sorguç (10C), Halil Batu Dark (10D), Tepeören Yerleşkemizde; Nehir Yılmaz (10A), Tuğçe Sıla Gemeç (10A), Nazlı Güven (10B) adlı öğrencilerimizden oluşturulan gruplar birinci oldu. Öğrencilerimize ödülleri, yarışmanın ardından verildi. Gerçekleştirilen bilgi yarışması sayesinde öğrencilerimiz hem keyifli bir deneyim yaşadı hem de öğrenme süreçlerini güçlendirdi.