Yeni Yılı Paylaşarak Karşılıyoruz

2445

Bu yıl bir ilki gerçekleştirmenin heyecanını yaşamaktayız. Yeni yıl heyecanını sadece yakın çevremizle değil, farklı okullardaki arkadaşlarımızla paylaşmak, aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmek istedik. Bu amaçla Kayışdağı Şehit Öğretmen Mehmet Fidan İlköğretim Okulu ve Erzurum Hinis İlköğretim Okulundaki 250 öğrenci ile “Yeni Yılı Paylaşarak Karşılıyoruz” kampanyasını düzenledik.

Velilere gönderdiğimiz mektupla projemizi onlara duyurduk. Hazırladığımız “dilek ağacı”na, belirlenen okullardaki öğrencilerin ihtiyaçlarının yazılı olduğu kartlar astık. Etkinliğimiz arkadaşlarımıza duyurulduktan sonra kampanyamıza destek vermek isteyenler, dilek ağacından birer kart seçtiler ve seçtikleri kart doğrultusunda hediyelerini aldılar. Arkadaşlarımız hediye paketlerinin içine sımsıcak yeni yıl mesajlarını da eklemeyi unutmadılar.

Alınan hediyeleri, arkadaşlarımız ve Okul Aile Birliğiyle birlikte 30 Aralık Çarşamba günü, Şehit Mehmet Fidan İlköğretim Okuluna teslim ettik. Erzurum Hinis İlköğretim Okulunun hediyelerini ise kargo ile gönderdik.

Yeni bir yıla girmenin getirdiği mutluluğu başkalarıyla paylaşmak ve oradaki öğrencilerle bir arada olmak bizi çok mutlu etti.

Kampanyanın başından sonuna kadar bize destek olan Okul Aile Birliğine, okul yönetimimize, hediye alınmasında gösterdikleri duyarlılık için velilerimize, kolilerin hazırlanması sırasında yardımcı olan arkadaşlarımıza ve velilerimize, kolilerin teslimi sırasında verdikleri emek için okul çalışanlarımıza çok teşekkür ederiz.

Yeni projelerde buluşmak dileğiyle.

Tepeören Yerleşkesinden İlkokul Öğrenci Birliği