“Yaratıcı Drama Köprüsü” Sempozyumunun İkincisi Gerçekleştiriliyor

1928

Terakki’nin “130+ Projesi” kapsamında ilkini 2011 yılında düzenlediği “Yaratıcı Drama Köprüsü” adlı sempozyumun ikincisi mart ayında gerçekleşiyor. Sempozyumun amacı, yaratıcı drama ve eğitim adına yapılan tiyatro uygulamalarını, diğer okullardaki öğretmen ve öğretmen adaylarıyla paylaşarak yaratıcı drama alanına katkıda bulunmayı ve eğitim adına yeni köprüler kurmak.

“130 + Projesi”, Terakki Vakfı’nın 130. yılından sonra geleceğe doğru olan yolculuğunda bilim, kültür ve sanat alanlarını eğitim çerçevesi içinde değerlendirerek, etkinlikleri kendi çevresiyle paylaşmasını ve bu yolla çevresine katkı sağlamasını hedefliyor.  Bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilecek olan Yaratıcı Drama Köprüsü Sempozyumu’na katılım ücretsiz.

Sempozyuma yaratıcı dramanın Türkiye’deki en önemli öncülerinden Tamer Levent, konuşmacı olarak davet edildi. Sempozyum programında sözlü bildiriler, atölyeler ve yaratıcı drama alanındaki yayınların tanıtılacağı ve satılacağı kitap standı da yer alıyor. Atölye çalışmalarının konu ve liderleri ise şöyle:

“Yaşamak-Öğrenmek, Rol Yapmak-Yaşamak” Lider: Tamer Levent

  • “ Forum Tiyatro” Lider: Yard. Doç Dr. Nihal Kuyumcu
  • “Farkındalık ve Yaratıcılık” Lider: Hasan Nami Güner
  • “Duygusal Zekâ ve Drama” Lider: Eray Beceren
  • “İlkokulda Yaratıcı Drama” Lider: Hafize Güner
  • “Okul Öncesinde Yaratıcı Drama” Lider: Burçak Karaboğa Güney
  • “Ses ve Beden” Lider: Gökçe Gürçay

02 Mart Cumartesi günü, 09.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek sempozyuma; İstanbul, Kocaeli, İzmir, Ankara, Bursa, Yalova, Sakarya ve Eskişehir illerindeki anaokulu,ilkokul ve ortaokullarda görev yapan sınıf ve her alandaki branş öğretmenleri “www.yaraticidramakoprusu.com” adresinden başvuru yapabilirler.