Sorumlu Çocuktan, Duyarlı Yetişkine

2689

Anaokulumuzda, çocuklarımızın kişisel ve çevreye karşı olan sorumluluklarının farkına varmaları, sorumluluk üstlenmeleri ve yaşam içinde sorumluluklarını yerine getirebilme becerilerini arttırmak amacıyla sorumluluk çalışmalarını yürütüyoruz. Anaokulu sınıf öğretmenleri ve psikolojik danışmanları ile ortak yürüttüğümüz çalışmalar, 4,5 ve 6 yaş gruplarında gelişim düzeylerine uygun etkinlik ve uygulamalarla bütün yıla yayılmış olarak sürdürüyoruz.

Okulda, değişik birimlerde çalışan kişilerin ve okul hayatı içindeki bir çocuğun sorumluluklarını izledikleri film ve çizgi film ile çocuklarımızın farklılıkları arttı. Çocuklarımızın kendi günlük rutinlerinde yerine getirmeleri gereken sorumluluklar, motive edici çeşitli uygulamalar günlük yaşamlarına yansıyor.

Son olarak, aileleri sınıfa davet ederek evde ve okulda yerine getirdikleri sorumlulukların konuşulduğu etkinliğimizde veli katılımını gerçekleştirdik. “Sorumlu Çocuktan, Duyarlı Yetişkine” adlı sunum ile ebeveynler, bu konudaki düşüncelerini ve neler yapabileceklerini tekrar gözden geçirebilme ve düşünebilme fırsatı buldu.

Çalışmalarımız 2.dönemde de devam edecek.

[nggallery id=22]