Uluslararası “New Perspectives in Science Education” Konferansında Tek Türk Lisesi Terakki Oldu

2441

Levent Yerleşkemizden lise fizik öğretmenlerimiz, 17 – 18 Mart tarihlerinde İtalya’nın Floransa kentinde Pixel’in düzenlediği uluslararası “New Perspectives in Science Education” konferansında sunum yaptı. Dünya genelinde fen eğitim ve öğretimindeki yeni uygulamaların ve teşvik edici araştırmaların paylaşılması için düzenlenen konferansta Türkiye’den kabul alan tek lise Terakki oldu. 14 tema ve 3 paralel oturumdan oluşan konferansta 41 ülkeden 204 katılımcı ile 150 bildiri yer aldı.

Konferansta Fizik öğretmenimiz Demet Karakaş,Physics Toys Used for Efficient Learning in Physics” başlıklı sunumu ile katıldı. Karakaş, 10 ve 11. sınıf seviyesindeki öğrencilerin anlamakta zorlandıkları Açısal Momentum, Akışkan Basıncı, Denge, Elektrik Enerjisi Üretimi, Basit Makinalar ve İndüksiyon Akımı gibi konuların daha iyi anlaşılması ve öğrencilerin ders içindeki etkinliğini artırmaya yönelik laboratuvar ortamında gerçekleştirilen Fizik Oyuncaklarının öğrenmedeki etkisini anlattı.

Fizik öğretmenimiz Hande Gökdoğan ise farklı öğrenme stillerine sahip öğrencilerin derse aktif katılımını hedeflediğiThe Friction Force and Effects in Daily Life” başlıklı çalışmasıyla 9. sınıf seviyesindeki öğrencileriyle yaptığı etkinlikte sürtünme kuvvetinin nelere bağlı olduğunu ve günlük yaşantıdaki etkilerini paylaştı.