Türk Beyin Takımı’ndan Serkan Yürekli ve Ebru Gezer’le Söyleşi

1896

Ortaokul öğrencilerimiz, Dünya Zeka Oyunları Federasyonu ile Rubic Küp Birliği’nin Türkiye Temsilcisi olan Türk Beyin Takımı (TBT) üyeleriyle “Zeka Oyunları bizi daha zeki mi yoksa daha akıllı mı yapar’’ başlıklı sunumda bir araya geldi.

IMG_1639

10 Şubat Çarşamba günü Akıl Oyunları Yayıncılık – Türk Beyin Takımı’nda tasarımcı, çözer, eğitmen, organizatör ve yayın yönetmeni olan Genel Müdür Serkan Yürekli, Levent Yerleşkemizde konuğumuz oldu.

5. sınıf öğrencilerimizle buluşan Yürekli, Türk Beyin Takımı’ndan bahsettikten sonra akıl ve zeka kavramları üzerine öğrencilerimizle söyleşti. Öğrencilerimize farklı zeka oyunları ünitelerinden örnekler gösterip birlikte oyunları oynadılar. Ardından Yürekli, yaratıcı düşünmenin önemini örneklerle vurgulayan söyleşi sona erdi.

IMG_7026

Tepeören Yerleşkemizden 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz ise 16 Şubat Akıl Oyunları Yayıncılık – Türk Beyin Takımı’nda pedagog Ebru Gezer’le buluştu.

Akıl ve zekânın önemine dikkat çekilen söyleşide Gezer; farklı zekâ çeşitlerinden, problemlere yönelik farklı çözüm yöntemlerinden bahsetti ve öğrencilerimizden bu konuda yorumlarda bulunmalarını istedi. Ayrıca konuğumuz, “Resfebe”, “Nim”, “Kibrit Çöpü Değiştirmece” gibi farklı zekâ sorularının örneklerini öğrencilerimizle paylaştı. Öğrencilerimiz karşılaştıkları zekâ sorularını cevapladı.