TERAKKİ’nin Facebook Platformundaki Haber Portalı eTERAKKİ Yayında

2288

Web sitemiz, TERABook  (eski Açık Kapı), Youtube ve Facebook Fan Sayfamız’dan sonra dijital iletişim araçlarımıza bir yenisini ekliyoruz. Ülkemizdeki eğitim kurumları  arasında ilk uygulama olan, Facebook platformu üzerinde çalışan haber portalımız (social reader) eTERAKKİ.

eTERAKKİ uygulmasına Facebook’ta Terakki Vakfı Okullarını ‘beğenen’ herkes ulaşabiliyor.

Basılı ve dijital ortamlarımızda, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve diğer takipçilerimiz için bugüne kadar oluşturduğumuz ‘haber ağımızı’ bu uygulama ile Facebook kullanıcılarına da taşıyoruz. Çocuk, genç ve eğitim konularına ilgi duyan herkese sosyal bir mecra yaratıyoruz.

Bu uygulamanın sağlayacağı olanaklarla tüm TERAKKİ takipçilerinin haberlerimize ve iletilerimize ulaşma hızının yükseleceğini, paylaşımlarının ve birbirleriyle  iletişimlerinin kolaylaşacağını ve zenginleşeceğini düşünüyoruz.

eTERAKKİ uygulamamızla ilgili bilgilendirme

Bu uygulamaya Facebook kullanan herkes ulaşabilir. Uygulamaya dahil olurken sizden Facebook tarafından bazı izinler istenecektir. Bu izinler tamamen uygulamanın işleyiş yapısı ve Facebook’un uygulama sistemi ile ilgilidir.

İstenen izinler ile ilgili açıklama;

  • “Senin adına paylaşımda bulunma” TERAKKİ’nin kurum ile ilgili önemli ve hızlı ulaşması gereken duyurularının Facebook kullanıcılarına anında ulaştırılması amacıyla istenen bir izindir.
  • “Özel arkadaş listene erişme” uygulamamızın özelliği ile ilgili bir izindir.  eTERAKKİ kullanıcıları kendi arkadaş listelerindeki kullanıcıların eTERAKKİ üzerinde hangi haberleri takip edip okuduklarını görebilmeleri için Facebook tarafından istenilen bir izindir. Bu yöntemle uygulama içinde “Popüler Haberler”, “Yakında Okunanlar” ve “eTRAKKİ Kullananlar” kısımlarında arkadaşlarınızı görebilmeniz mümkün olacaktır.

 www.eterakki.com

ya da  apps.facebook.com/eterakki