Terakkililerin “Mezunlarla Sohbet” Paneli

1841

Tepeören Yerleşkemizde lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, 13 Kasım Çarşamba günü Mezunlarla Sohbetpanelimizde mezunlarımızla buluştu. Panelimizde 2019 mezunu öğrencilerimiz İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Gülzade Berin Kum, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ceyda Solmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü Alara Bağcı, Özyeğin Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Meysa Selim ve 2018 mezunu Yeditepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi Ozan Ertam vardı. Ayrıca ODTÜ Kimya Mühendisliğinden Ceren Köseoğlu ve Zonguldak Üniversitesi Diş Hekimliği Ezgi Tosun çektikleri videolarla öğrencilerimize söylemek istedikleri mesajları ulaştırdılar.

Mezunlarımız bu konferansta, geçen yılki sınava hazırlanma süreçlerini anlatıp, şu anki üniversite hayatlarından paylaşımlar yaparak, öğrencilerimizin çalışma stratejilerini geliştirmeyi ve motivasyonlarını artırmayı hedeflediler. Özellikle disiplinli bir çalışma sistemi oluşturmaları ve kendilerini iyi tanıyarak kendilerine özgü bir çalışma sistemi oturtmalarının önemi üzerinde durdular.

Ayrıca sınıf olmayı başarmanın, sınıf atmosferinin, arkadaş desteğinin altını çizdiler. Sınava yaklaşırken fazla soru çözülmesinin faydalı olabileceğini, anlamadıkları soru çözümleri için mutlaka hocaları ile iletişimde olmaları, sorarak kafalarında soruların çözümlerini iyice yerleştirmeleri gerektiğini söylediler. Terakki öğrencisinin yüksek puanlı yerleri hedeflediğini, zor sorularla eleyici olan sorularla en çok uğraşması gerektiğini vurguladılar. Okul desteğinin bu süreçte her türlü çok güçlü olduğunu, öğretmenlerin sınav deneyimlerinin çok destekleyici olduğunu söylediler. Ayrıca kendi deneyimlerinden uyku, beslenme konusuna çok dikkat etmeleri gerektiğini de anlattılar. Ardından mezunlarımız öğrencilerimizin merak ettikleri soruları cevapladıktan sonra konferans sona erdi.