Terakkililer Roman ve Suriyeli Çocuklarla Bir Araya Geldi

2352

Tepeören Yerleşkemizden 10 A sınıfı Seçmeli proje dersi öğrencilerimiz, 16 Haziran Perşembe günü “Çingene Pembesi Bir Düş” projelerinin üçüncü bölümünü gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz okulda yaptıkları yemek satışından elde ettikleri gelirlerle Pendik’te Teneke mahallesindeki Roman vatandaşlara yiyecek-giyecek-kırtasiye malzemelerinden oluşan yardım kolileri götürdüler.

Öğrencilerimiz bölge ziyaretinin ardından Harbiye’deki Roman ve Suriyeli çocukların eğitim aldığı etüt merkezini ziyaret ettiler. Harbiye Etüt Merkezi’nde gönüllü olarak çalışacaklarını belirttiler. Kitap, kırtasiye malzemesi ve oyuncak kolilerini götürdükleri etüt merkezinde orada eğitim alan öğrencilerle buluştular, oyunlar oynadılar, kitap okuma saati uygulaması yaptılar.

Etüt merkezinde gönüllü olarak çalışan Melek Bahat, öğrencilerimize etüt merkezinde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalardan bahsetti. Buradaki eğitimin, daha çok öğrencilerin sosyal gelişimini destekleyecek doğrultuda olacağını belirtti. Bahat, merkezde fotoğraf odası, dans atölyesi, resim atölyesi, masal okuma gibi bölümlerin açılacağını ve öğrencilerimizin gönüllü olarak bu alanlarda destek verebileceğini ifade etti.