Terakkililer Pi Günü Etkinliklerinde

104

Her iki yerleşkemizde 14 Mart Perşembe günü, Dünya Matematik Günü etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz matematiğin ünlü sabiti pi sayısının gizemli dünyasını sunumlar, etkinlikler ve yarışmalarla keşfetti.

Okul koridorlarına kurulan Pi stantlarında öğrencilerimiz; “Pi kitap ayracı boyama, Pi’nin basamakları ile ilişkilendirilen bileklik ve gök kuşağı tasarımı, Pi ile sudoku, Pi ile kelime avı, doğum günü tarihim Pi sayısının basamakları içinde nerede?” etkinliklerinin yanında, Pi ile resfebe ve Pi’nin basamaklarını ezberleme yarışmasına katıldı.

Pi’nin basamaklarını ezberleme yarışmasında Levent Yerleşkemizden öğrencimiz Çağan Barış Duman (6E), Pi sayısının 79 basamağını ezbere söyleyerek önemli bir performans sergiledi. Öğrencilerimiz okul koridorlarında paylaşılan Pi temalı videoları izlerken, evlerinde yapıp getirdikleri Pi Sayısı şeklindeki pasta ve kurabiyeleri arkadaşları ile paylaştı. Ayrıca okulumuz yemekhanesinde çıkarılan Pi Menü ile öğrenci ve öğretmenlerimize hoş bir sürpriz yapıldı. Hafta sonu ev görevi olarak verilen “Pi Afiş” ve “Pi Karikatür” çalışmaları sınıf panolarına asıldı. 8. Sınıf öğrencilerimiz görsel sanatlar derslerinde Pi Tişört boyama etkinliği yaptı ve 7. sınıf öğrencilerimiz okul koridorlarına kurulan istasyonlarda gruplar halinde deneyler ve modeller yaparak çıkarımlarda bulunacakları farklı Pi problemlerini çözdü. Ayrıca öğrencilerimiz, tüm gün boyunca süren, içinde Pi sayısının geçtiği matematik sorularından oluşan hazine avı yarışmasına katıldı.

Etkinliğe ait fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.