Terakkililer Online Kariyer Günlerimizde Prof. Dr. Cem Güneri’yle Buluştu

2200

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, her yıl öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için Kariyer Günleri etkinlikleri düzenlemeyi sürdürüyor. Bu kapsamda her iki yerleşkemizden lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, 21 Mayıs Perşembe günü Sabancı Üniversitesi Eğitimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Güneri’yle “Tüm Gücümüzle Geleceğe” adlı online (çevrim içi) konferansta bir araya geldi.

Öğrencilerimizin velileriyle katıldığı bu online konferansta Güneri, “Üniversite bir gencin yaşamına neler katar?” sorusunu tartışarak başladığı konuşmasına, üniversitenin her anlamda bir öğrenme ortamı olduğuna vurgu yaparak devam etti. Üniversitenin öğrencinin özellikle öğrenme merakını ateşlemesi ve yalnızca öğretim üyelerinden değil, gencin bu öğrenme ortamından ve özellikle oluşan sosyal çevresinden de çok fazla beslendiğini dile getirdi.

“Sabancı Üniversitesi’nde ilk yıl derslerinin tüm bölümler için ortak olması hangi ihtiyaçtan yola çıkarak belirlendi?” sorusuna da; üniversiteden mezun olacak tüm bireylerde mutlaka olmasını istedikleri temel bazı bilgilerin bu yılda ortak olarak tüm öğrencilere verilmeye çalışıldığını ifade etti. Güneri ayrıca, öğrencilerin disiplinler arası ilişkilerin farkına varabilmelerini ve tüm bu süreç içerisinde okuyacağı bölüme daha sağlıklı karar vermelerine destek olmayı amaçladıklarını aktardı.

Yaşadığımız bu pandemi sürecinin devamında Sabancı Üniversitesi olarak güz döneminde eğitime nasıl başlayacakları sorusunu ise, birçok senaryoya göre hazırlıklarını yaptıklarını dile getirerek yanıtladıktan sonra konferans sona erdi.