Terakkili Öğrencilerin Yayınları Çıktı

503

Her iki yerleşkemizden ortaokul 7. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı “2023: Bir Fanzin  Macerası” adlı bilim kurgu dergisinin 3. sayısı yayınlandı. Dergide denemeden öyküye, film tanıtımından söyleşiye kadar kaleme aldıkları pek çok tür yer alıyor.

Türkçe dersinde “Bilim ve Teknoloji” temasında öğrencilerimiz; bilim kurgu evrenine yaptığı uzun yolculukta türün iyi örneklerini izledi. Alan okumaları yaparak ceplerini doldurdu. Keşiflerini bir potada eriten öğrencilerimiz, uçuşan fikirlerini yazıyla buluşturdu.

2023: Bir Fanzin Macerası’nı okumak için: https://adim.terakki.org.tr/2023-bir-fanzin-macerasi/

Levent Yerleşkemizden ortaokul Fanzin Kulübü öğrencilerimiz ise “Kara-T Fanzin” dergisinin 4. sayısını çıkardı. 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizden oluşan Fanzin Kulübümüz; mizahtan edebiyata, sinemadan anılara, şiirden denemeye çeşitli türlerde kaleme aldıkları yazılarını dergilerden kestikleri görsellerle kolaj yapıp kendi sayfalarını tasarladı.

Kara-T Fanzin’i okumak için: https://adim.terakki.org.tr/kara-t-fanzin-2023/

 

Ayrıca Levent Yerleşkemizden ortaokul öğrencilerimiz, futboldan tenise, trend sporlardan güncel haberlere değin zengin bir içerikle
“E-Gazete”nin 2. sayısını hazırladı. “Yeni Yıl” temalı ilk sayısıyla yayına başlayan öğrencilerimiz, arkadaşlarının öneri ve istekleri doğrultusunda bu sayıda “spor ve yaşam” konusunu ele aldı.

E-Gazete’yi okumak için: https://adim.terakki.org.tr/ortaokul-e-gazete-haziran-2023-sayi-2/