Terakkili Mezunlar Öğrencilerimizle Buluştu

1951

11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, 18. Kariyer Haftası: “Gelecek Ben’im” programının 19 Aralık Perşembe günü gerçekleşen “Üniversiteli Olmak” panelinde Terakki mezunu üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

İTÜ  Çevre Mühendisliği’nden Didem Duru, Koç Üniversitesi’nden İdil Seren Dilek, Boğaziçi Üniversitesi’nden Doğancan Altınyürek ve Sabancı Üniversitesi’nden Ömer Kaya, öğrencilerimize kendi üniversitelerini ve üniversiteli olmayı anlattılar.

Mezunlar derneğimizden Hüseyin Saraçoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen panelde mezunlarımızın geri bildirimleri oldu. Üniversiteli olmak, üniversitelerinin sosyal ve klüp olanaklarından faydalanmanın önemi, üniversitenin getirdiği sorumluluklar, üniversitenin sağladığı program ve olanaklardan yararlanmanın öneminden bahsettiler.

Terakkili mezunlar, öğrencilerimize üniversite tercihlerini yapmadan önce gerçekten ne istediklerine karar vermeleri ve lise dahil olmak üzere alan/bölüm/meslek/üniversite seçimlerini kendi özgür iradeleriyle yapmaları gerektiğini vurguladılar.