Terakkili Gençlerin Ballıca Köyü Öğrencileriyle Bir Günü

2749

Tepeören Yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, “Ballıca Köyü Gezi İzlenimleri ve Dil-Kültür-Coğrafya İlişkisi” adlı disiplinler arası sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 14 Ekim Cuma günü Ballıca Köyü öğrencileriyle Terakki’de bir araya geldi. Öğrencilerimiz, 1 ve 3. sınıf öğrencilerinden oluşan misafirleriyle kimya deneylerinden seramik çalışmalarına kadar çeşitli birçok etkinlik gerçekleştirdi.

Türk Edebiyatı ve Coğrafya öğretmenlerimiz ile 10. Sınıf Seçmeli Proje dersi öğrencilerimizin birlikte yürüttüğü projenin ikinci ayağı olarak düzenlenen etkinlik dizisinde misafirlerimiz, 11. sınıf öğrencilerimiz ve Kimya öğretmenimiz Gülşen Köseler’le birlikte deney yaptı. Ardından, proje dersi öğrencilerimizle resim öğretmenimiz Nurhan Erken’in rehberliğinde seramik atölyesinde seramik balıklar yaptılar.

Daha sonra, Kütüphanecimiz Beyza Deringöl’le buluştular. Deringöl onlara öykü okudu ve bu öykü üzerine söyleştiler. Beden eğitimi öğretmenimiz Beyhan Uğural ise misafirlerimiz ve öğrencilerimiz için spor aktiviteleri düzenledi.

Bu projeyle süreci programlama deneyimi edinen, çok yönlü düşünme becerilerini geliştiren ve farklı bakış açıları kazanan öğrencilerimiz, misafirleriyle bahçede oyunlar oynadıktan sonra etkinlik sona erdi.

Ballıca Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni Üzeyir Yıldız, etkinliğin ardından okulumuzdan ayrılırken farklı disiplinlerle yapılan çalışmaların ve öğrencilerimizin katkılarının, minik öğrencilerinin hedeflerini belirleme konusunda yönlendirici olduğunu dile getirdi.

Öğrencilerimizin geçen yıl proje kapsamında yaptığı Ballıca Köyü ziyaretiyle ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz