Terakkili Gençlerden ESU Terakki Debate Society Yarışması

2419

Lise İngilizce Bölümümüz ve ESU (English Speaking Union) Terakki Debate Society Kulübümüz, 10 Haziran Pazartesi günü 1. Terakki Public Speaking (Topluluk Önünde Konuşma) Yarışması düzenledi. Bu yarışma her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimizle Terakki Vakfı Kültür Merkezi K2’de gerçekleşti.

Öğrencilerimiz “Sincerity is the end and beginning of everything (Samimiyet her şeyin başladığı ve bittiği yerdir)” konusuyla ilgili hazırladıkları konuşmaları 9 ve 10. sınıf öğrencilerine yaptılar.

Yarışmanın açılış konuşmasını GLOBED Eğitim ekibinden Naz Gürpınar yaptı. Yarışmadaki jüri üyeleri ise Naz Gürpınar, Tepeören Yerleşkemizden İngilizce Bölüm Başkanımız Eda Sandıkçı, Levent Yerleşkemizden İngilizce Bölüm Başkanımız Fulya Müldür Aktürk, Levent Yerleşkemizden İngilizce Öğretmenimiz Erdem Zeyrek, ESU Terakki Debate Society Kulübü Kaptanı ve 12 F sınıfı öğrencimiz Baran Velayi, Öğrenci Birliği Başkanı ve 11 A sınıf öğrencimiz Faruk Numan Kandemir’di.

Jüri üyeleri tarafından seçilen yarışmanın birincisi Tepeören yerleşkesi 10B sınıfından Sevgi Yılan, ikincisi Levent yerleşkesi 10B sınıfından Mina Kaplanoğlu; öğrenci oylarıyla seçilen yarışmanın üçüncüsü ise Levent yerleşkesi Fen 10 sınıfı öğrencisi Ada Su Aydın oldu.