Terakkili Gençler Koç Üniversitesi’ni Yakından Tanıdı

2231

Tepeören Yerleşkemizden lise 11. sınıf öğrencilerimiz, Levent Yerleşkemizden fen lisesi 11. sınıf ve lise 12 IB sınıfı öğrencilerimiz, 15 Nisan Pazartesi günü Koç Üniversitesi’ni gezerek hedefleri için yeni bakış açıları kazandılar.

Öğrencilerimiz Tanıtım Ofisinde çalışan Koç Üniversiteli öğrencilerin okul tanıtım sunumunu dinleyerek, üniversitenin bölümleri, yapılan projeleri ve sosyal imkânlarını daha yakından tanıdı. Merak ettikleri sorulara birinci ağızdan yanıtlar alma fırsatı buldular.

Tanıtımı yapan öğrenciler arasında 2015 yılı lise mezunlarımızdan Derin Burnaz adlı öğrencimiz de vardı. Öğrencilerimizle sohbeti sırasında Terakki’deki yaşantısına da değinen mezunumuz; öğretmenlerinin sıcak yaklaşımlarından ve öğrencilerini her anlamda destekleyen tutumlar içinde olduklarından söz ederken, aldığı Türkçe ve Matematik eğitiminin sağlam bir alt yapı sağladığını ve bunun her alanda çok faydasını gördüğünü anlattı. Lise yıllarında alınan eğitimin üniversite yaşamına hazırlanmakta ne kadar önemli olduğunu belirtmiş oldu. Ardından, öğrencilerimize kendilerini doğru tanımalarını ve ne yapmak istediklerine karar vererek, hedeflerini iyi belirlemelerini önerdi.

Öğrencilerimiz, üniversitenin fiziksel alanlarını da görebilecekleri kısa bir tur gerçekleştirdikten sonra gezi sona erdi. Koç Üniversitesi’nden Terakki’ye geri dönerken öğretmenleriyle yol boyunca motivasyonlarının artması ve hedeflerinin daha da netleşmesine dair sohbet ettiler.