Terakkililer Laboratuvar Kardeşleriyle Çeşitli Deneyler Yaptı

3572

Tepeören Yerleşkemizden lise Kimya Kulübü öğrencilerimiz ve gönüllü 9. sınıf öğrencilerimiz, 8. Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesi kapsamında 7 Mayıs Pazartesi günü Tuzla Rotary Vakfı İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Terakki Birikimini Paylaşıyor* programı çerçevesinde gerçekleşen projeyle Terakkililer, misafirleriyle çeşitli deneyler yaptılar.

Kimya Bölümümüz, 2011 yılından beri düzenlediği Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesiyle öğretmenlerinin deneyimini, öğrencilerinin bilgilerini ve laboratuvar donanımını İstanbul’un mevcut laboratuvar dersliklerinde deney yapma imkanına ve koşullarına sahip olamayan kardeş okullarla paylaşıyor.

8. Terakki Laboratuvar Kardeşliği

Terakkili gençler, ortaokul 8. sınıf öğrencileriyle “Fiziksel ve Kimyasal Değişimler” , “Butik Sabun Yapımı”,  “Temizlenen Su”, ve “Karışımların Ayrılması” deneylerini gerçekleştirdiler. Ayrıca, misafirlerinin kimyaya ilgisini artırmak için “Şekerin Yanması” ve “Sonsuz Köpük” adlı interaktif gösteri deneylerini de yaptılar.

8. Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesi

8. Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesi

*Terakki Birikimini Paylaşıyor; TERAKKİ’nin 1877’den beri oluşturduğu birikim, kültürel zenginlik, ilke ve aydınlığını gelecek kuşaklara taşımayı hedefleyen bir destek programıdır.Terakki Vakfı ve Okulları 2009 yılında hayata geçirdiği Terakki Birikimini Paylaşıyor Programı desteğiyle bilim, kültür ve sanat alanlarında eğitim dünyasını ve çevresini katkılarıyla zenginleştirme sorumluluğunu yerine getirmeyi amaçladı.

Bu program, Terakki Vakfı Okulları, çevre okullar ve sosyal sorumluluk taşıyan girişimlerle birlikte yapılan çalışmalarla gerçekleşir.