Terakki’de 21. Kariyer Günleri Başladı

2565

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için her yıl Kariyer Günleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu sene Terakki’de 21.si düzenlenen Kariyer Günleri’nin ilk etkinliği “Üniversiteleri Tanıyoruz” oldu. Her iki yerleşkemizden öğrencilerimiz, sınava hazırlık sürecinde motivasyonlarını artıran bu etkinlikte hedefledikleri üniversiteler hakkında bilgi edindi.

Levent Yerleşkemizden 12. sınıf öğrencilerimiz, 11 Ekim Salı günü Koç Üniversitesi’ni, Tepeören Yerleşkemizden 11. sınıf öğrencilerimiz ise 14 Ekim Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi’ni ziyaret etti. Üniversitelerin tanıtım sorumluları öğrencilerimize; bölümler, bölümlere giriş koşulları, burs ve yurt imkânları, hazırlık sınıfı ve yeterlilik koşulları, yan dal, çift ana dal programı ve yatay geçiş kriterleri, öğrenci değişim programları katılım şartları, kariyer birimi destekli staj imkanları ve üniversitede yaşamı anlattı.

Daha sonra öğrencilerimiz, fakülte ve bölüm binaları, spor salonu, kütüphane ve kampüs alanını gezdi. Ardından etkinlik, tanıtım sorumlularının öğrencilerimizin sorularını yanıtlamasıyla sona erdi.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimizin tüm seneye yayarak gerçekleştireceği diğer 21. Kariyer Günleri etkinlikleri; “YGS_LYS ve Yurtdışı Üniversitelerini Tanıma Konferansları”, “Başarı Öyküleri, “Mezunlarla Sohbet Paneli”, “Meslek Tanıtımları”, “Üniversite Terakki’de: Tadımlık Dersler”, “Rektörlerle/ IK Uzmanları İle Buluşma”, “Ocak ve Haziran Dönemi Üniversite Gezileri”, “Sunny ve BAU Apply Tanıtımı”, “Geleceğin İnsan Kaynakları Eğilimi ve Kariyer Planlaması”, “Sömestri ve Yaz Tatili Meslek Gözlem Çalışmaları”,  “Dekanlarla Buluşma” ve “Tercih Konferansı”