Öğrenciler 18. Gençlik Tiyatroları Festivalimizde Buluştu

2407

Bu yıl 18.sini düzenlediğimiz Gençlik Tiyatroları Festivali’nde Mustafa Avkıran “Terakki Vakfı Tiyatro Ödülü”nü; Engin Cezzar ve Gülriz Sururi “Festival Onur Ödülü”nü aldı.

Bertolt Brecht’in “Schweyk II. Dünya Savaşında” oyununu sergileyen Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri “En iyi Toplululuk Ödülü”ne; Ken Kesey’in “Kamyon” oyununu sergileyen Kartal Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri “Jüri Özel Ödülü”ne; Bertolt Brecht’in “Schweyk II. Dünya Savaşında” oyununu sergileyen Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri “En İyi Dekor Ödülü”ne; Haldun Dormen’in “Hisseli Harikalar Kumpanyası” oyununu sergileyen FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri “En İyi Kostüm Ödülü”ne; Güngör Dilmen’in “Deli Dumrul” oyununu sergileyen Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri “En İyi Işık Ödülü”ne; Kartal Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinden Ertürk Yenigün, Bedirhan Namlı, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden Berkay Bozturk ve TEV  İnanç Türkeş Özel Lisesi’nden Kübra Arı “En İyi Oyuncu Ödülü”ne layık görüldü.

Festivalimizin övgüye değer oyuncuları ise Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden Ege Hoşgüngör, FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi’nden Nagehan Güler, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nden Ezgi Aydın ve Ramazan Fidan oldu.

Her zaman olduğu gibi ödül değerlendirmesine katılmayan Terakki oyuncuları performanslarını ödül gecesinde sergilediler.

[nggallery id=47]