Terakki JMUN Sosyal Etkinlik Kulübümüz JMUNESCO 2013 Konferansına Katıldı

2724

Terakki JMUN (Junior Model United Nations) Sosyal Etkinlik Kulübümüz, 22 – 24 Şubat tarihlerinde Ankara BLIS’deki (Bilkent Laboratory & International School) Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretilmesini sağlayan JMUNESCO 2013 konferansına 6 ve 7. sınıflarımızdan 6 öğrencimizle katıldı.

Ortaokulumuzun ilk JMUN kulübünü oluşturan öğrencilerimizden Ayşe Zeynep Kamış (6E), Ece Bekiroğlu (7C), Kemal Kongar (7C), Sinan Akyol (7C), Carla Ayşem Sipahioğlu (7E) ve Selen Özpolat (7E), sosyal etkinlik kulübü öğretmenlerimiz Öznur Türk ve Sian Fairley ile beraber gittikleri Ankara’daki konferansta Amerika Birleşik Devletleri’ni temsil ettiler.

“Gençliğin Sesi” temalı konferansta farklı okullardan öğrencilerle arkadaşlıklar kuran öğrencilerimiz; Güvenlik, Kültür, Doğal Bilimler, İletişim ve Türkiye – Suriye sınır çatışmaları konularında Amerika Birleşik Devletleri’nin delegelerini temsil ederek, bu konulardaki sorunlara çeşitli çözümler ürettiler.

Öğrencilerimiz, Birleşmiş Milletler’in giyim, münazara ve genel kurallarına sadık kalınarak yürütülen bu konferansta topluluk önünde konuşabilme becerilerini geliştirmekle beraber birbirleriyle İngilizce konuşarak pratik yapabilme şansı yakaladılar.

Gelecek senelerde faaliyetlerini arttıracak olan sosyal etkinlik kulübü öğrencilerimiz, BLIS’in verdiği katılım sertifikalarını almaya hak kazandılar.

[nggallery id=28]