Terakkili Delegeler, JMUN 2013’te Irak'ı temsil etti

2763

Terakki JMUN (Junior Model United Nations) Sosyal Etkinlik Kulübümüz, 14 – 17 Kasım tarihlerinde Hisar Okulları’ndaki Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretilmesini sağlayan JMUN 2013 konferansına 6 ve 7. sınıflarımızdan 12 öğrenciyle katıldı.

Kulüp öğrencilerimizden İnci Temur (6B), Ayşenaz Kahveci (6B), Sude Metin (6B), Tibet Tunaboyu (6D), Bora Akal (6H), Buse Şevval Aslan (6I), Zeynep Demirel (6I), Selin Pınarer (7B), Deniz Abadan (7D), Eda Naz Şentürkler (7D), Gülce Tanış (7F), Eda Güçhan (7I), sosyal etkinlik kulübü öğretmenlerimizden Öznur Türk ve Sian Fairley ile beraber katıldıkları konferansta Irak’ı temsil ettiler.

Birleşmiş Milletler’in giyim, münazara ve genel kurallarına sadık kalınarak yürütülen “Barış ve Güvenlik” temalı konferans boyunca öğrencilerimiz; Politika, İnsan Hakları, Silahsızlanma, Sosyal İlişkiler, Çevre, Ordu, Demokrasi, Kent Sorunları, Gençlik, Cinsiyet Ayrımcılığı, Refah ve Sağlık konularında Irak delegelerini temsil ederek, bu konulardaki çeşitli sorunlara çözümler ürettiler.

Türkiye’den ve dünyadan bir çok okula ev sahipliği yapan konferansta öğrencilerimiz, hem topluluk önünde konuşma becerilerini geliştirme fırsatı buldu hem de birbirleriyle İngilizce konuşarak pratik yapabilme şansı yakaladılar.

Sene içinde faaliyetlerini sürdürecek olan sosyal etkinlik kulübü öğrencilerimiz, Hisar okullarından verilen katılım sertifikalarını almaya hak kazandılar.