Terakki Birikimini Paylaşıyor: Gelişim’in Zengin İçerikleri Şimdi Instagram’da

2068

Terakki; ebeveynlerin çocuklarıyla olan ilişkisini aydınlatmaya, kendilerini ve çocuklarını daha iyi anlamalarını sağlamaya, öğretmeye ve yol göstermeye @acikyol1877 adlı Instagram hesabıyla devam ediyor.

1877’den beri Terakki; öğrencilerinin zihin ve ruh sağlığı yerinde gençler olmalarını, kendi ilgi ve yeteneklerinin farkına vararak bunları açığa çıkarmalarını istedi. Türkiye’de öncülük ettiği konulara birini daha ekleyerek, bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü Rehberlik Servisini 1970 yılında hayata geçirdi.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerinin çocukluklarından gençliklerine uzanan tüm süreçlerinde rehberlik etmek üzere hep yanlarında oldu. Kendilerini tanıyıp anlayabilmelerine, problem çözme becerilerini geliştirebilmelerine, duygu ve düşüncelerini etkin bir şekilde ifade edebilmelerine, çevreleriyle  uyumlu ilişkiler kurabilmelerine yardımcı olmaya devam etti. Bu doğrultuda, Terakki psikolojik danışmanlarının ve bu alandaki değerli isimlerin kaleme aldığı, çocuk ve ergeni tanımaya, anlamaya destek verecek yazılar ve röportajlara yılda iki kez çıkardığı “Gelişim” dergisinde yer verdi.

Şimdi ise bu yazı ve röportajlar arasından seçilen çeşitli konulardaki içerikleri Açık Yol (@acikyol1877) adlı Instagram hesabımızda da yayımlıyoruz.

Ayrıca “Gelişim”in tüm sayılarında yer alan içeriklere, arşiv niteliğinde hazırladığımız web sitemiz gelisim.terakki.org.tr’den ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz konuları, web sitemizde arama bölümüne yazarak, ilgilendiğiniz başlıkları içeren çeşitli yazı ve röportajları kolaylıkla görebilirsiniz.