12 Ay 12 Konser Sosyal Sorumluluk Projesi

2257

Temel amaç,  topluma, toplum hayatına yön verenlere, sanatçılara, kuruluşlara ve sivil topluma sosyal sorumluluk farkındalığı yaratmak. Projede vakıflar, dernekler, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve kamu kuruluşları ile engelliler, toplumsal konularda işbirliği yapıyor.

Proje, tematik konserler olarak planlandı; her ayın teması farklı ve hedef kitlelere sunulmak amacı ile projelendirildi.  Aylık temalar, toplumsal yaşantı ile paralel; eserler ile konserler temalara uygun şekilde planlandı. Konserlerin hedef kitlesi  ise özellikle “engelliler” olarak belirlendi.

Projenin süresi 12 ay ve geliştirilerek 12 yıllık bir sürece yayılması planlanıyor.

Aralık ayı “Yeni Yıl” konserini, Tomurcuk Vakfına yaptım; Down sendromlu çocuklarla ilgili farkındalık yaratmaya çalıştım. Konserin bir bölümünde çocuklarımızdan oluşan grubu sahneye alıp, hazırladıkları performansı sergilemelerini sağladıktan sonra final şarkılarını da beraber seslendirdik.

Ocak ayındaki konserimi, görme engelliler için planladım. Şubat ayı “Sevgililer Günü” konserim ise, fiziksel engelliler yararına olacak ve onlardan oluşacak koro ile birlikte söyleyeceğim.

Mayıs ayı “Erguvan Zamanı Boğaziçi” konserinde, Türk Müziği sanatçılarından önemli bir isim konuğum olacak ve düet yapacağız. Konser geliri de sokak çocuklarına bağışlanacak.

httpv://youtu.be/1blV9rdWdGs

Aykut Yılmaz
Müzik Bölüm Başkanı
Terakki Vakfı Okulları